Andmeliidesed

„Kasutame Infopanga API-liidest, läbi mille on mul igal hommikul olemas ajakohased muudatused. Tänu sellele saan tegutseda operatiivselt ning meie kliendiportfell on kvaliteetsete andmetega. Kindlasti soovitan Infopanka ka teistele, kuna sealne hinnastamine on õiglane ning koostöö professionaalne. Liidestamise puhul meeldis mulle veel kiire tagasiside ja kiire tegutsemine.“

Helena Johanson, Ramirent Baltic AS krediidikontroller


Tänapäeval on väga palju andmetega seotud protsesse, mida saab automatiseerida. Automatiseerimine on tõhus viis, kuidas hoida kokku kulusid ja vältida inimtegurist tekkivaid vigu.

Infopangal on avalik API erinevate lõppsõlmedega (endpoint) info jagamiseks.
Võimalik on saada järgmist infot:


RiskFactor andmed: antakse välja infopank.ee UI-s kuvatavaid firmadele arvutatud krediidilimiite ning põhjuseid, miks on selline limiit ja hinnang firmale antud.


Ettevõtete seiresse lisamine, seirest eemaldamine, seires olevate ettevõtete sündmuste pärimine: Infopangas on võimalik ettevõtteid jälgida ehk seirata. Seireteavitusi on võimalik saada nii UI-s, meili teel kui ka API lõppsõlme abil.

Infot saab järgmiste sündmuste kohta: lisati uus majandusaasta aruanne, muudeti majandusaasta aruannet, muudatus juhatuses, muudatus omanikeringis, muutus omandus, muutus maksuvõla saldo, muutus B2B võlasaldo, võla tekkimine, võla tasumine, ettevõtte staatuse muudatus.

API kaudu saab ettevõtteid seiresse lisada, seirest eemaldada ning seires olevate firmade osas toimunud sündmusi küsida.


Ettevõtte andmed: välja antakse kõik üldandmed/peamised andmed ettevõtte osas.


Ettevõtte finantsandmed majandusaasta aruannete alusel: välja antakse kõik Infopangas olevad finantsnäitajad, mis tulevad majandusaasta aruannetega sisse (masinloetavad osad).


Ettevõtte seotud isikud: välja antakse nii hetkel kehtivad kui ka soovi korral ajaloolised ettevõttega seotud isikud rollipõhiselt.


Ettevõtete uuendus ja algseis: välja antakse kõikide Infopanga ettevõtete viimase 24 h jooksul toimunud muudatused ja vaid värskeimad väärtused ilma ajaloota ehk ettevõtete viimane kehtiv seis.

Selleks, et hakata lõppsõlme kasutama, on võimalik saada ka ettevõtete nn algseis JSON-vormingus, et sealt muudatusi API abil edasi pärida.


Lisaks on võimalus teha ka erilahendusi.

Küsimuste korral kirjutage [email protected]