Äripäeva infopanga sertifikaadid

Infopank väljastab silmapaistvatele, edukatele ja usaldusväärsetele ettevõtetele sertifikaate Äripäeva TOP ja Usaldusväärne ettevõte.

Äripäeva TOP ettevõte sertifikaat

Äripäev on alates aastast 1993 koostanud erinevaid TOP edetabeleid tunnustada elujõuliseid ja arenevaid Eesti ettevõtteid. Igal aastal koostame üle 70 erineva edetabeli. Pikaajalise tegevuse tulemusel on Äripäeva TOPi kuulumisest saanud ettevõtte kvaliteedimärk, mis on tuntud ja tunnustatud nii ettevõtete kui eraisikute seas.

Äripäeva TOPi kuuluvatele ettevõtetele pakume võimalust soetada sertifikaadi kuldpakett, mis sisaldab füüsilist ja digitaalseid sertifikaate, digimärgiseid, kleebiseid, meilijaluseid, märgise kuvamist Infopangas üheks aastaks ning kingitust.

Eriti silmapaistvatel ettevõtetel, mis on kuulunud TOPi vähemalt viis aastat on võimalus soetada sertifikaadi platinum pakett, mis sisaldab eksklusiivseid platinum sertifikaate ja märgiseid, kõike, mida sisaldab kuldpakett ning üllatust.

Äripäeva valdkonna TOPi koostamise metoodika

Lähteandmed 2023. aastal:
Müügitulu (käive) aastatel 2021, 2022
Kasum enne makse 2021, 2022
Lisandväärtus töötaja kohta 2021, 2022
Töötajate arv >= 3 töötajat 2022; >=2 töötajat 2021; mõningates valdkonna edetabelites lubatud Töötajate arv >= 2 töötajat 2022; >=1 töötajat 2021

Valdkonna TOPi pääsemiseks pidi ettevõtte vastava valdkonna tegevuse osakaal käibest olema vähemalt 51%. Samuti peab ettevõte olema tegutsenud kahel järjestikusel täismajandusaastal.

2023. aastal TOPi koostamiseks võttis Äripäev äriregistrist eelmise aasta majandustulemuste põhjal valdkonna käibelt suurimate ettevõtete andmed. Edetabelis osalesid ettevõtted, kelle majandustulemused olid olemas äriregistris andmete kogumise hetkel.

Ettevõtted seati pingeritta kuue näitaja põhjal. Arvutamise aluseks võtsime 2022. aasta müügitulu, müügitulu kasvu võrreldes 2021. aastaga, 2022. aasta kasumi enne makse, kasumi kasvu võrreldes 2021. aastaga, rentaabluse aastal 2022 ja ettevõtte lisandväärtuse töötaja kohta 2022. aastal.

Iga näitaja põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse, iga koht järjestuses andis kohale vastava arvu punkte. Kuue tabeli punktid liideti. Võitis kõige vähem punkte kogunud ettevõte.

Kui ettevõtte andmed TOPis puudusid võib põhjus olla järgnevas:
Ettevõttel pole olnud aktiivset majandustegevust kahel täielikul majandusaastal (2021-2022).
Kui ettevõtte viimase aasta või kahe viimase aasta keskmine omakapital on negatiivne.
Kui ettevõttel puuduvad töötajad või nende arv on alla arvutustes lubatud piiri.
Kui ettevõtte aruanne ei olnud edetabeli koostamise hetkel äriregistri elektroonilisest süsteemist kättesaadav.
Kui ettevõte oli kustutatud, likvideerimisel või pankrotis TOPi koostamise hetkel.
Emaettevõtte andmete konsolideerides tütarfirmad samas edetabelis osaleda ei saa.
Ettevõttel on suured maksuvõlad MTA andmetel (edetabeli koostaja võib seda reeglit pehmendada ajatatud võlgade puhul).
Kui ettevõtte majandusaasta aruanne sisaldas audiitori märkust, mis viitas majandusnäitajate vigasele esitamisele või puudustele.

Usaldusväärne ettevõte sertifikaat

Äripäeva infopank kogub järjepidevalt andmeid kõigi Eesti ettevõtete tegevuse, majandusnäitajate ja maksekommete kohta. Saadud info põhjal arvutatakse ettevõtete krediidihinnangud ja soovitatavad krediidilimiidid. Hinnanguid uuendatakse igapäevaselt.

Märgise ja sertifikaadi saamiseks kvalifitseerub ettevõte, mille krediidihinnang on viimase aasta jooksul olnud järjepidevalt kõrgeimal tasemel (viimasest 365st päevast vähemalt 350). See tähendab, et puuduvad võlad riigi ning koostööpartnerite ees, ettevõtte majandusaasta aruanded ja maksudeklaratsioonid on esitatud õigeaegselt, majandusnäitajad on head ning ettevõtte taust korras.

Pakett sisaldab füüsilist ja digitaalseid sertifikaate, digimärgiseid, meilijaluseid, märgise kuvamist Infopangas üheks aastaks, on abiks turunduses ja signaal klientidele ja koostööpartneritele, et Teiega on turvaline koostööd teha.